למה איפור קבוע דוהה? למה הדמיית שיער דוהה? כל התשובות

למה איפור קבוע דוהה?

לעתים קרובות, משתמשים טכנאי איפור קבוע והדמיית שיער בפיגמנטים “אורגניים”, מכיוון שהם מספקים צבעים כהים וחיים יותר וגוונים שלא ניתן להשיג כשמשתמשים במרכיבים ה”לא אורגניים”.
אך למרות השם הטרנדי “צבעים אורגניים”, באופן כללי השימוש בפיגמנטים אלו מגדיל את הסיכוי לתגובת נגד של חומציות העור ושאר תופעות לוואי בריאותיות הכרוכות בשימוש בחומרי צבע אורגניים, בניגוד לשימוש בחומרי צבע הלא אורגניים.

אז למה משתמשים גם בפיגמנטים אורגניים וגם בפיגמנטים לא אורגניים?
פשוט, ישנם צבעים וגוונים שלא מתקבלים רק על ידי שימוש בחומרי הצבע הלא אורגניים ויש צורך לערבב בהם גם חומרים אורגניים להשגת הגוון המושלם.
בעבודת המיקרו פיגמנטציה נוטים להשתמש בגוונים “שקטים” ו”רכים יותר”, ולכן יכולים להשתמש על פי העדפתם האישית בפיגמנטים הלא אורגניים לעתים קרובות יותר. אך בניגוד לתעשיית הקעקועים ואומנות הגוף, לפעמים הם נזקקים לצבעים “חיים” כך שעליהם לכלול יותר פיגמנטים אורגניים בערבוב הצבע.

בכתבה הבאה נענה על מספר שאלות חשובות בנוגע לפיגמנטים ולצבעים באיפור קבוע והדמיית שיער.

1. כיצד צבע עורו של הלקוח משפיע על צבעו של האיפור הקבוע או הדמיית השיער לאחר שהחלימו לגמרי?

תשובה: צבע עורו של הלקוח משפיע על התוצאה הסופית בשלוש דרכים:
צבע תת העור של הלקוח: צבע תת העור של הלקוח מושפע מאספקת הדם. אספקת דם מחומצן תספק צבע אדום עד אדום כהה. אספקת דם שחסר בו חמצן תספק צבע כחול עד סגול כהה. לכן, צבעו תת העור של הלקוח יוסיף צבע לגוון הסופי של האיפור הקבוע לאחר ההחלמה מתחת לפיגמנט, מצדדיו ומעליו.
צבע העור החיצוני של הלקוח: גווניו של צבע שכבת העור החיצונית הם בדרך כלל לבנים עד צהובים (הצבע הצהוב לסוגיו). לכן תאי “קרוטינוציט” ו”מלנין” בשכבת העור החיצונית יכולים להוסיף גוונים של צהוב, אדום, חום ושחור לתוצאה הסופית של הדמיית השיער או האיפור הקבוע.
תגובת העור לפיגמנט: התאים של מערכת החיסון מקיפים ומקבעים את הפיגמנט במקומו. לכן כאשר תהליך ההחלמה מסתיים הצבע הסופי של האיפור הקבוע או הדמיית השיער יהיה מעט שונה. זאת מכיוון שהתאים המקיפים את הפיגמנט מפחיתים את השתקפות האור ומגבירים את התפזרות הגוונים בתוך העור.

הקליקו כאן להיכרות עם הציוד המקצועי למיקרו פיגמנטציה של עדי שנדל האקדמיה ללימודי איפור קבוע והדמיית שיער

2. מדוע פיגמנטים במיקרו פיגמנטציה משנים את צבעם או דוהים?
מדוע קורה שמתקבלים צבעים או גוונים בלתי רצויים?

תשובה: התשובה לכך היא גורמים הקשורים לשיטות ולטכניקות העבודה של מי שביצע את הדמיית השיער או האיפור הקובע:
עומק המחט: לעומק המחט יכולה להיות השפעה משמעותית על המראה החיצוני של העבודה. עומק הנחת הפיגמנט מתחת לעור ישפיע על גודלו של הקעקוע וצבעו של הפיגמנט. אם הטכנאי המבצע לא מחדיר את הפיגמנט לעומק הנכון בשכבת העור, ייתכן שיופיעו פיגמנטים כחולים, ירוקים ואפורים, במקום חומים או שחורים.
סוג הציוד שבו משתמשים לביצוע העבודה: נקודה חשובה ביחס לבחירת הציוד היא כי השינויים בצבע עלולים להיות קשורים לעומק חדירת הפיגמנט אל מתחת לעור. ציוד מקצועי למיקרו פיגמנטציה מאפשר חדירה מדויקת והנחת הצבע בדיוק בעומק הנכון בצורה אחידה וקבועה.
שינוי בגוון המיקרו פיגמנטציה פירושו שבוצעה עבודה לא מדויקת, בציוד פחות משוכלל.
זווית המחט: ישנה נטייה להשתמש במחט משופעת (המכוונת בדרך כלל ל-45 מעלות) ובמחטים דומים. חלק מהסיבה להשתמש במחטים אלו הוא שאם הפיגמנט מוחדר אל העור במחט הקרובה למצב אנכי, לפיגמנט תהיה נטייה “להילחץ” בחזרה אל העור הפתוח כשהמחט תיסוג מן העור. אך אם המחט חודרת אל העור בזווית של 45 מעלות, הפיגמנט יישמר באופן טוב יותר בתוך העור, מכיוון שהעור הפתוח ייסגר חזק יותר.
בחירה לא נכונה של צבע הפיגמנט ביחס לגוון עורו של הלקוח: ברוב המקרים הצבע לאחר החלמת האזור שעבר טיפול במיקרו פיגמנטציה, הדמיית השיער או איפור קבוע יהיה ערבוב המורכב מגוון עורו הטבעי של הלקוח, צבע הפיגמנט וטשטוש טבעי המתרחש בעת קיבוע הפיגמנט. לכן, לגוון עורו של הלקוח יש השפעה גדולה על הצבע הסופי לאחר ההחלמה ויש להתחשב בכך בעת בחירת צבע הפיגמנט.
צפיפות הפיגמנט: כפי שכבר ציינו, בחירת סוג המחט, מספר הפעמים שחוזרים על הטיפול ומספרם הכולל של הטיפולים, ישפיעו על צפיפות הפיגמנט בתוך העור והצבע הסופי של האיפור הקבוע או הדמיית השיער.
ערבוב הפיגמנט: לרוב טכנאי האיפור הקבוע והדמיית השיער יש נטייה להשתמש באינטואיציה של ציירים לערבוב הגוון. הם מערבבים גוונים כדי להגיע לגוון הרצוי להם. אך בניגוד לציירים, לטכנאי מיקרו פיגמנטציה אין את היכולת להתחיל בצבעים ראשוניים, כמו שעושים ציירים מקצועיים, הם לא יכולים להתחיל מהבסיס של אדום, צהוב, כחול ולכם מתקבלות תערובות פיגמנטים מוזרות שמובילות בסיומו של דבר לגוון לא רצוי של העבודה.

הקליקו כאן ובקרו אונליין בחנות לציוד מקצועי ומוצרי מיקרו פיגמנטציה

אנו שמחים לעמוד לרשות קהילת מקצועני האיפור הקבוע והדמיית השיער בישראל, לענות על שאלות ולעזור בכל דרך.
צרו קשר בטלפון: 03-5255105
עגלת קניות

  • אין מוצרים בעגלת הקניות.
שינוי גודל גופנים